grafosklo

technológia.

UV digitálna potlač na sklo

Disponujeme modernou tlačiarňou na potlač skla, s farbami vytvrdzujúcimi pod UV žiarením. To nám dáva široké možnosti pre výrobu atraktívneho skla na rôzne použitie. Tlačiareň nám umožňuje vytlačiť predlohu vo fotografickej kvalite a to i na nepravidelné tvary skla.
UV potlač na sklo je charakterizovaná vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Potlač zásten sa vykonáva priamo na zadnú stranu skla. Vrstva farby je tak dokonale chránená proti poškodeniu z prednej strany. Na túto vrstvu je následne nanesená jednofarebná krycia vrstva farby (biela), ktorá zabráni možnému presvitaniu podkladu.

Sklo farbené celoplošne RAL

Celoplošné farbenie skla sa vykonáva na špeciálnom stroji, ktorý garantuje vysokú kvalitu maľovaného povrchu. Sklo je umiestnené medzi prítlačné valce. Na jednom z nich sa nachádza presne dávkované množstvo farby. Tým dochádza k preneseniu rovnomernej vrstvy farby z valca na sklo po celej ploche. Takto je možné farbiť iba celú plochu skla.
Rozlišujeme dva druhy maľovania podľa typu farby: tzv. emailová farba, ktorá po nanesení na sklo vytvrdzuje pri procese kalenia skla a vyznačuje sa vysokou priľnavosťou na sklo a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Alebo je možné použiť ekologické, vodou riediteľné farby.